W tegorocznej, jubileuszowej 80., edycji najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce – Tour
de Pologne UCI World Tour, startuje, po raz kolejny, niezwykła drużyna: Team Novo Nordisk. Ci wyjątkowi, profesjonalni kolarze
z cukrzycą typu 1, jeżdżący od 10 lat w barwach Team Novo Nordisk , z pozoru niczym nie różnią się od innych sportowców. Trenują ponad 25 godzin tygodniowo, biorą udział w wymagających wyścigach kolarskich na całym świecie, cieszą się z sukcesów i uczą na błędach. To, co czyni ich niezwykłymi, to fakt, że codziennie pokonują kolejne granice i udowadniają, że dobrze leczona i kontrolowana cukrzyca typu 1 nie jest przeszkodą w uprawianiu sportu, nawet na poziomie wyczynowym. Dają  tym samym nadzieję na lepsze życie pacjentom na całym świecie.

Wyjątkowy, międzynarodowy zespół kolarski, który od 10 lat trenuje w barwach Team Novo Nordisk, jest jedyną na świecie, profesjonalną drużyną sportową, w której wszyscy zawodnicy są chorzy na cukrzycę tupu 1. Od początku istnienia przyświecał jej jeden cel: udowodnienie ponad 460 milionom pacjentów zmagających się z cukrzycą, że dzięki dostępowi do nowoczesnych terapii, stosowaniu się do zaleceń lekarza, odpowiedniej profilaktyce oraz edukacji diabetologicznej, możliwe jest osiąganie imponujących wyników sportowych.Z każdym pokonanym kilometrem, każdym wyścigiem i sukcesem przesuwany granice sportowe, ale też ograniczenia narzucana nam przez chorobę– mówi Tim Lindley,  PR Manager Team Novo Nordisk –  Dzięki innowacyjnym metodom leczenia, ale też samokontroli i wytrwałości, osiągamy to, co jeszcze kilkanaście lat temu było niemożliwe dla osób zmagających się z cukrzycą. Dajemy innym chorym nie tylko dobry przykład, ale też nadzieję na lepsze życie, w którym to my, a nie nasza choroba, wyznaczają nam cel. Naszym tegorocznym celem jest jak najlepsza pozycja na mecie Tour de Pologne, 4 sierpnia w Krakowie” – dodaje.

W tegorocznej edycji Tour de Pologne, w barwach Team Novo Nordisk, występują: Andrea Peron
z Włoch (#201), Peter Kusztor z Węgier (#202) , Gerd De Kejzer z Holandii (#203), Samuel Brand z Wielkiej Brytanii (#204),Umberto Poli z Włoch (#205), David Lozano Riba z Hiszpanii (#206#207)) oraz Matyas Kopecky z Czech (#207). W  Team Novo Nordisk  jeździł także Mateusz Rudyk, brązowy medalista mistrzostw świata w kolarstwie torowym, dziś ambasador zespołu.

O sile odziaływania Team Novo Nordisk najlepiej świadczy to, że zespół obserwuje w Social Mediach ponad 8 milionów fanów, więcej niż wszystkie inne zespoły World Tour Łącznie. Zawodnicy poświęcają swój czas nie tylko na treningi, ale także na spotkania z pacjentami, edukację, udział w konferencjach i spotkaniach z chorymi docierając do nich wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Cukrzyca typu 1

Cukrzyca typu 1 jest przewlekłą chorobą, która wpływa na zdolność organizmu do przekształcania glukozy
z pokarmu w energię. W większości przypadków cukrzyca typu 1 rozwija się na wczesnym etapie życia i często jest rozpoznawana w dzieciństwie. Choroba rozpoczyna się, gdy układ odpornościowy atakuje komórki trzustki wytwarzające insulinę, hormon pomagający w przekształcaniu glukozy w energię dla komórek organizmu. Osoby z cukrzycą typu 1, aby przeżyć, potrzebują codziennych zastrzyków insuliny.

Cukrzyca typu 2

Cukrzyca typu 2 to złożona choroba przewlekła występująca, gdy organizm nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości insuliny lub skutecznie jej wykorzystywać. Aby utrzymać poziom insuliny we krwi pod kontrolą, osoby z cukrzycą typu 2 potrzebują specjalistycznego leczenia.Insulina to hormon wytwarzany przez trzustkę, który kontroluje ilość glukozy we krwi. Zbyt mała ilość insuliny oznacza, że organizm nie jest w stanie wchłaniać glukozy ze spożywanego pokarmu. W takim przypadku stężenie glukozy we krwi wzrasta, a z czasem może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych i zmniejszenia dopływu tlenu i krwi, bogatej w składniki odżywcze, do narządów i nerwów organizmu. Osoby cierpiące na cukrzycę typu 2, których organizmy nie reagują prawidłowo lub są oporne na insulinę, mogą potrzebować leczenia, aby pomóc ich organizmowi w lepszym przetwarzaniu glukozy. Dzięki terapii mogą zapobiec poważnym powikłaniom.

Branża kosmetyczna

Hi-tech beauty
Zabiegi high-tech to procedury z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń, które pozwalają na przeprowadzanie nieinwazyjnych i relatywnie przyjemnych zabiegów, dających spektakularne efekty w krótkim czasie. Szeroki wybór aparatury, której działanie opiera się na najnowszych technologiach, zarówno w medycynie estetycznej, jak i kosmetologii, gwarantuje wspaniałe rezultaty w redukcji zmarszczek, uszkodzeń posłonecznych, blizn i trądziku. Urządzenia hi-tech umożliwiają lifting twarzy, wyrównanie kolorytu oraz poprawę jakości skóry. Po wykluczeniu przeciwwskazań, można z nich korzystać w każdym wieku, aby spowolnić procesy starzenia i dłużej utrzymać młody wygląd, a także, aby korygować problemy estetyczne wynikające z upływu lat.

Aparaturowe zabiegi hi-tech wykorzystują kilka innowacyjnych technologii, które można stosować pojedynczo bądź zestawić w różne kombinacje: fale radiowe RF, podczerwień IR, ultradźwięki US, masaż próżniowy, mikronakłuwanie oraz różnego rodzaju prądy. Mimo, iż technologie te znane są od dawna, trend hi-tech beauty rozwija się, cięgle dostarczając estetologom nowszą i nowocześniejszą aparaturę. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zabiegi te wypierają tzw. „białą kosmetykę” – obecnie nie ma praktycznie gabinetu, który nie posiadałby w swojej ofercie zabiegów z wykorzystaniem aparatury hi-tech.

Global anti-aging oraz Healthy aging – nowe podejście do starzenia
Starzenie (aging), jest skomplikowanym, długotrwałym, dynamicznym i nieodwracalnym procesem związanym z upływem lat, zachodzącym w ludzkim organizmie, który ma wpływ na wiele aspektów ludzkiego życia, związanych z aktywnością fizyczną, mentalną i społeczną. Rozpoczyna się niepostrzeżenie po okresie dojrzewania, nasila z biegiem czasu i prowadzi do uszkodzenia wszystkich funkcji organizmu.

Mimo, że jest to proces fizjologiczny i dotyczący każdego z nas, współczesne pokolenia ludzi nie chcą pogodzić się ze zmianami związanymi ze starzeniem, zachodzącymi w ich organizmach. Z roku na rok na całym świecie rośnie liczba osób, dla których zachowanie atrakcyjnego wyglądu do późnej starości jest równie ważne, jak zachowanie aktywnego umysłu i dobrego zdrowia fizycznego. Mimo, iż starzenie to proces naturalny, już od dziesięcioleci zaznacza się tendencja, aby traktować go w kategoriach patologii („choroba starzenia”) wymagającej właściwej diagnostyki, profilaktyki i terapii.

Branża kosmetyczna oferuje szeroki wachlarz produktów, w tym m.in. kosmetyki do pielęgnacji
skóry, włosów, jamy ustnej, perfumy czy kosmetyki kolorowe. Produkty te są dostępne w sprzedaży bezpośredniej, hurtowej, a także za pośrednictwem salonów piękności, salonów fryzjerskich czy centrów SPA.

Na każdym z etapów generowane jest zatrudnienie, tworzona jest wartość dodana, wypłacane są wynagrodzenia i odprowadzane są podatki. Łączne efekty ekonomiczne znacznie przewyższają efekty bezpośrednie. W niniejszym raporcie podjęto próbę ich oszacowania przy użyciu modelu przepływów międzygałęziowych, inaczej zwanego modelem Input-Output lub modelem Leontiefa. Model koncentruje się na powiązaniach i zależnościach między różnymi gałęziami gospodarki, dzięki czemu pozwala zbadać, w jaki sposób działalność danej gałęzi wpływa na rozwój pozostałych.

Awangarda

Awangarda to termin używany w kontekście sztuki, literatury, muzyki i innych dziedzin artystycznych, aby opisać eksperymentalne, nowatorskie i często rewolucyjne podejście do tworzenia dzieł. Ruchy awangardowe często pojawiły się w odpowiedzi na zmieniające się społeczne, polityczne i technologiczne realia, a ich celem było przełamywanie tradycji i konwencji, poszukiwanie nowych form wyrazu oraz wprowadzanie innowacyjnych idei.

Termin „awangarda” jest szerokim pojęciem i obejmuje wiele różnorodnych ruchów artystycznych, które pojawiły się w różnych okresach i miejscach. Kilka przykładów ruchów awangardowych to:

Futuryzm: Ruch futurystyczny pojawił się we Włoszech pod koniec XIX i na początku XX wieku, koncentrując się na glorifikacji nowoczesności, technologii i energii. Futuryści dążyli do przełamywania konwencji w malarstwie, literaturze i sztukach performatywnych.

Kubizm: Ten ruch artystyczny rozwijał się w sztuce w pierwszej połowie XX wieku, zwłaszcza za sprawą pionierów takich jak Pablo Picasso i Georges Braque. Charakteryzował się fragmentacją obrazów, które były przedstawiane za pomocą form geometrycznych.

Dadaizm: Powstały w czasie I wojny światowej, dadaizm był ruchem artystycznym, który sprzeciwiał się konwencjom i normom społecznym. Jego przedstawiciele, tacy jak Marcel Duchamp, stosowali ironię i absurd, aby wyrazić swoje poglądy na ówczesne społeczeństwo.

Surrealizm: Powstały w latach 20. XX wieku, surrealizm koncentrował się na eksploracji nieświadomości i podświadomości. Malarze surrealistyczni, tacy jak Salvador Dalí, tworzyli obrazy zdeformowanych, onirycznych scen.

Abstrakcjonizm: Ruch ten, rozwijający się w XX wieku, skupiał się na rezygnacji z przedstawiania przedmiotów w sposób realistyczny. Abstrakcjonizm eksplorował formy, kolory i linie, dążąc do wyrażenia emocji i idei abstrakcyjnych.

Awangarda była często związana z radykalnymi zmianami społecznymi, politycznymi i technologicznymi. Jej wpływ na sztukę i kulturę jest trudny do przecenienia, ponieważ ruchy awangardowe otworzyły nowe możliwości dla artystów i przyczyniły się do ewolucji sztuki na przestrzeni wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *