Perfekcyjna depilacja – w domu czy w salonie?

Perfekcyjna depilacja – w domu czy w salonie?

Uroda i dbanie o nią to dla kobiet codzienna rutyna. Poświęcają jej wiele czasu i uwagi, i pomimo, że do pewnego stopnia pielęgnacja potrafi być przyjemnością i relaksować, to jednak wiele kobiet codzienną rutynę stara się traktować kompaktowo i kompleksowo. Mowa choćby o samej depilacji, która – oprócz troski o fryzurę – zdaje się pochłaniać najwięcej czasu. Jaka depilacja jest najlepsza? I czy lepiej wykonywać ją w domu, czy w salonie?

Najpopularniejsza, najszybsza, ale czy najlepsza?

Jedną z najbardziej popularnych metod depilacji – która przyszła do nas z „Zachodu” – jest oczywiście depilacja maszynką do golenia. W porównaniu do innych form depilacji zabiera zdecydowanie najmniej czasu i jest najtańsza (pozornie), jednak trudno mówić o tym, żeby jej efekty zadowalały kobiety na dłuższą metę.

Depilacje maszynką do golenia – często tę podkradaną mężowi – wykonuje się tylko w domu. Mimo szybkiego efektu w „miarę” gładkich nóg, nie można się spodziewać, że utrzyma się on dłużej niż maksymalnie 2 dni. Na dodatek musimy stawić czoła licznym podrażnieniem, skaleczeniom, a także wrastającym włoskom.

Ale słodko! – czyli cukier na nogi

Cukrowanie jest jedną z nowszych dla europejek metod. Choć kobiety Wschodu znają i praktykują ją od wieków. Specjalna cukrowa mikstura – którą przyrządzić można również domowym sposobem – nakładana jest na ciało pod włos, a potem zrywana wraz z nim. Podjęcie się cukrowania w domowym zaciszu często dla wielu kobiet kończy się rozczarowaniem. W najlepszym wypadku klei nam się całe ciało, w najgorszym występują miejscowe poparzenia. Dlatego, aby w pełni cieszyć się rezultatami zabiegu najlepiej wybrać jest się na niego do kosmetyczki.

Zabiegi depilacji pastą cukrową i woskiem można zrobić w Salonie Świat Wosku www.swiatwosku.pl (depilacja Depileve, Film wax, depilacja paskowa i bezpaskowa).

Ceny cukrowania nie są wiele wyższe od zwykłego woskowania, jednak w miarę systematycznych zabiegów włosy pojawiają się na ciele coraz rzadziej i są coraz bardziej delikatne. Wiele kobiet traktuje cukrowanie również jako doskonałą metodę na peeling. Cukier jest zalecany również w przypadku kobiet z wrażliwą skórą.

Permanentna depilacja – czy warto inwestować w laser?

Jest oczywiście również laser, który (przynajmniej w teorii) powinien po paru zabiegach usuwać owłosienie na stałe. Jak wiele kobiet zapewne się przekonało, ta teoria daleka jest od rzeczywistości. Skuteczność lasera – a więc permanentne efekty – zależą bowiem od jego rodzaju. Zanim podejmiesz się zabiegów, sprawdź opinie na temat salonu, popytaj znajomych i wybierz takie, które cieszą się najlepszymi opiniami. Alternatywą dla depilacji laserowej w salonie, są urządzenia do depilacji laserowej w domu. Są jednak zbyt krótko na rynku, aby móc mówić o ich skuteczności.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *