depilacja ciała

Uroda i dbanie o nią to dla kobiet codzienna rutyna. Poświęcają jej wiele czasu i uwagi, i pomimo, że do pewnego stopnia pielęgnacja potrafi być przyjemnością i relaksować, to jednak wiele kobiet codzienną rutynę stara się traktować kompaktowo i kompleksowo. Mowa choćby o samej depilacji, która – oprócz troski o fryzurę – zdaje się pochłaniać najwięcej czasu. Jaka depilacja jest najlepsza? I czy lepiej wykonywać ją w domu, czy w salonie?

Najpopularniejsza, najszybsza, ale czy najlepsza?

Jedną z najbardziej popularnych metod depilacji – która przyszła do nas z „Zachodu” – jest oczywiście depilacja maszynką do golenia. W porównaniu do innych form depilacji zabiera zdecydowanie najmniej czasu i jest najtańsza (pozornie), jednak trudno mówić o tym, żeby jej efekty zadowalały kobiety na dłuższą metę.

Depilacje maszynką do golenia – często tę podkradaną mężowi – wykonuje się tylko w domu. Mimo szybkiego efektu w „miarę” gładkich nóg, nie można się spodziewać, że utrzyma się on dłużej niż maksymalnie 2 dni. Na dodatek musimy stawić czoła licznym podrażnieniem, skaleczeniom, a także wrastającym włoskom.

Ale słodko! – czyli cukier na nogi

Cukrowanie jest jedną z nowszych dla europejek metod. Choć kobiety Wschodu znają i praktykują ją od wieków. Specjalna cukrowa mikstura – którą przyrządzić można również domowym sposobem – nakładana jest na ciało pod włos, a potem zrywana wraz z nim. Podjęcie się cukrowania w domowym zaciszu często dla wielu kobiet kończy się rozczarowaniem. W najlepszym wypadku klei nam się całe ciało, w najgorszym występują miejscowe poparzenia. Dlatego, aby w pełni cieszyć się rezultatami zabiegu najlepiej wybrać jest się na niego do kosmetyczki.

Zabiegi depilacji pastą cukrową i woskiem można zrobić w Salonie Świat Wosku www.swiatwosku.pl (depilacja Depileve, Film wax, depilacja paskowa i bezpaskowa).

Ceny cukrowania nie są wiele wyższe od zwykłego woskowania, jednak w miarę systematycznych zabiegów włosy pojawiają się na ciele coraz rzadziej i są coraz bardziej delikatne. Wiele kobiet traktuje cukrowanie również jako doskonałą metodę na peeling. Cukier jest zalecany również w przypadku kobiet z wrażliwą skórą.

Permanentna depilacja – czy warto inwestować w laser?

Jest oczywiście również laser, który (przynajmniej w teorii) powinien po paru zabiegach usuwać owłosienie na stałe. Jak wiele kobiet zapewne się przekonało, ta teoria daleka jest od rzeczywistości. Skuteczność lasera – a więc permanentne efekty – zależą bowiem od jego rodzaju. Zanim podejmiesz się zabiegów, sprawdź opinie na temat salonu, popytaj znajomych i wybierz takie, które cieszą się najlepszymi opiniami. Alternatywą dla depilacji laserowej w salonie, są urządzenia do depilacji laserowej w domu. Są jednak zbyt krótko na rynku, aby móc mówić o ich skuteczności.

 

Branża kosmetyczna

Mikrobiom beauty
W ostatnich latach do kręgu zainteresowań biologów i biotechnologów (po ko­mórkach macierzystych) dołączył również mikrobiom człowieka, czyli różnicowana społeczność ko­mensalnych, symbiotycznych i patogennych mikroorga­nizmów żyjących w i na jego ciele. Badania nad mikroflorą obejmujące wpływ wieku, diety, stoso­wanych leków, środowiska życia oraz przebytych chorób na skład tej mikroflory umożliwiły zrozumienie rela­cji, które składają się na zachowanie zdrowia lub rozwój chorób zależnych właśnie od mikroorganizmów zamiesz­kujących nasze ciało. Okazuje się, że mikroflora ma wpływ na różne aspekty fizjologii organizmu człowieka oraz jego podatność na wiele dysfunkcji organizmu. Zachwianie naturalnej równowagi mikrobiologicznej skóry, np. poprzez zastosowanie terapii antybiotykowej czy agresywnej, nieprawidłowej pielęgnacji może mieć istotne konsekwencje dla jej funkcjonowania a także wpływać na przyspieszenie procesu jej starzenia.

Dlatego w kosmetologii rozwinął się odrębny nurt w kosmetologii – kosmetyki pre- i probiotyczne. Ich zadaniem jest tworzenie i utrzymanie na powierzchni skóry aktywnej bariery ochronnej – mikrobiologicznej flory, która zapobiega namnażaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Są to kosmetyki idealne dla skóry pozbawionej naturalnej ochrony, podrażnionej czy uszkodzonej, ponieważ na takiej skórze patogenne drobnoustroje rozmnażają się błyskawicznie, powodując różnorodne dermatozy.

Mimo, iż wcześniejsze pokolenia posiadały, nabytą przez doświadczenie wiedzę, o dobrym wpływie pre- i probiotyków na skórę, jednak dopiero teraz trend mikrobiom beauty, czyli czerpanie z dobroczynnych właściwości kefirów czy jogurtów działających przeciwstarzeniowo i kojąco na skórę, jest widoczny w produkcji wielu luksusowych produktów do jej mycia i pielęgnacji.

Global anti-aging oraz Healthy aging – nowe podejście do starzenia
Starzenie (aging), jest skomplikowanym, długotrwałym, dynamicznym i nieodwracalnym procesem związanym z upływem lat, zachodzącym w ludzkim organizmie, który ma wpływ na wiele aspektów ludzkiego życia, związanych z aktywnością fizyczną, mentalną i społeczną. Rozpoczyna się niepostrzeżenie po okresie dojrzewania, nasila z biegiem czasu i prowadzi do uszkodzenia wszystkich funkcji organizmu.

Mimo, że jest to proces fizjologiczny i dotyczący każdego z nas, współczesne pokolenia ludzi nie chcą pogodzić się ze zmianami związanymi ze starzeniem, zachodzącymi w ich organizmach. Z roku na rok na całym świecie rośnie liczba osób, dla których zachowanie atrakcyjnego wyglądu do późnej starości jest równie ważne, jak zachowanie aktywnego umysłu i dobrego zdrowia fizycznego. Mimo, iż starzenie to proces naturalny, już od dziesięcioleci zaznacza się tendencja, aby traktować go w kategoriach patologii („choroba starzenia”) wymagającej właściwej diagnostyki, profilaktyki i terapii.

Hi-tech beauty
Zabiegi high-tech to procedury z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń, które pozwalają na przeprowadzanie nieinwazyjnych i relatywnie przyjemnych zabiegów, dających spektakularne efekty w krótkim czasie. Szeroki wybór aparatury, której działanie opiera się na najnowszych technologiach, zarówno w medycynie estetycznej, jak i kosmetologii, gwarantuje wspaniałe rezultaty w redukcji zmarszczek, uszkodzeń posłonecznych, blizn i trądziku. Urządzenia hi-tech umożliwiają lifting twarzy, wyrównanie kolorytu oraz poprawę jakości skóry. Po wykluczeniu przeciwwskazań, można z nich korzystać w każdym wieku, aby spowolnić procesy starzenia i dłużej utrzymać młody wygląd, a także, aby korygować problemy estetyczne wynikające z upływu lat.

Aparaturowe zabiegi hi-tech wykorzystują kilka innowacyjnych technologii, które można stosować pojedynczo bądź zestawić w różne kombinacje: fale radiowe RF, podczerwień IR, ultradźwięki US, masaż próżniowy, mikronakłuwanie oraz różnego rodzaju prądy. Mimo, iż technologie te znane są od dawna, trend hi-tech beauty rozwija się, cięgle dostarczając estetologom nowszą i nowocześniejszą aparaturę. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że zabiegi te wypierają tzw. „białą kosmetykę” – obecnie nie ma praktycznie gabinetu, który nie posiadałby w swojej ofercie zabiegów z wykorzystaniem aparatury hi-tech.

Awangarda

Awangarda to termin używany w kontekście sztuki, literatury, muzyki i innych dziedzin artystycznych, aby opisać eksperymentalne, nowatorskie i często rewolucyjne podejście do tworzenia dzieł. Ruchy awangardowe często pojawiły się w odpowiedzi na zmieniające się społeczne, polityczne i technologiczne realia, a ich celem było przełamywanie tradycji i konwencji, poszukiwanie nowych form wyrazu oraz wprowadzanie innowacyjnych idei.

Termin „awangarda” jest szerokim pojęciem i obejmuje wiele różnorodnych ruchów artystycznych, które pojawiły się w różnych okresach i miejscach. Kilka przykładów ruchów awangardowych to:

Futuryzm: Ruch futurystyczny pojawił się we Włoszech pod koniec XIX i na początku XX wieku, koncentrując się na glorifikacji nowoczesności, technologii i energii. Futuryści dążyli do przełamywania konwencji w malarstwie, literaturze i sztukach performatywnych.

Kubizm: Ten ruch artystyczny rozwijał się w sztuce w pierwszej połowie XX wieku, zwłaszcza za sprawą pionierów takich jak Pablo Picasso i Georges Braque. Charakteryzował się fragmentacją obrazów, które były przedstawiane za pomocą form geometrycznych.

Dadaizm: Powstały w czasie I wojny światowej, dadaizm był ruchem artystycznym, który sprzeciwiał się konwencjom i normom społecznym. Jego przedstawiciele, tacy jak Marcel Duchamp, stosowali ironię i absurd, aby wyrazić swoje poglądy na ówczesne społeczeństwo.

Surrealizm: Powstały w latach 20. XX wieku, surrealizm koncentrował się na eksploracji nieświadomości i podświadomości. Malarze surrealistyczni, tacy jak Salvador Dalí, tworzyli obrazy zdeformowanych, onirycznych scen.

Abstrakcjonizm: Ruch ten, rozwijający się w XX wieku, skupiał się na rezygnacji z przedstawiania przedmiotów w sposób realistyczny. Abstrakcjonizm eksplorował formy, kolory i linie, dążąc do wyrażenia emocji i idei abstrakcyjnych.

Awangarda była często związana z radykalnymi zmianami społecznymi, politycznymi i technologicznymi. Jej wpływ na sztukę i kulturę jest trudny do przecenienia, ponieważ ruchy awangardowe otworzyły nowe możliwości dla artystów i przyczyniły się do ewolucji sztuki na przestrzeni wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *