Każda kobieta stara się dbać o wygląd swoich dłoni i paznokci. Zadbane sprawiają, że nie tylko kobieta czuje się lepiej i zyskuje na pewności siebie, ale również nie musi mierzyć się z dziwnymi spojrzeniami, które mówią „ręce, jak u robotniczki”. Współczesnej kobiecie przychodzi – jakkolwiek nie byłaby „dobrze urodzona” – mierzyć się ze zwykłymi czynnościami domowymi, które obejmują pranie, mycie naczyń, sprzątanie, a tym samym narażają delikatne kobiece dłonie i paznokcie na kontakt z licznymi detergentami, które nie wpływają korzystnie na ich wygląd. W efekcie dłonie współczesne kobiety są niezwykle przesuszone, a skór zmęczona, nie wspominając już o paznokciach, które często łamią się, rozdwajają i są niezwykle cienkie. Jak sprawić, żeby paznokcie prezentowały się zadowalająco? Sprawdźmy.
Manicure tradycyjny, a manicure medyczny
Informacji na temat manicure medycznego nie ma zbyt wiele. Kobiet tak bardzo przyzwyczajone są do metod koloryzacji paznokcia i upiększania, że zdaje się zapominają o tym, że najpiękniejsze są takie, które są zdrowe. I nie zastąpi tego żaden żel, hybryda, czy inne tipsy, które powodują, że paznokcie po ich zdjęciu są jeszcze bardziej osłabione i delikatne.
Tradycyjny manicure kosmetyczny – czyli manicure żelowy, akrylowy, czy hybrydowy – to szybka metoda nie do wzmocnienia paznokci, a do ich wysuszenia i osłabienia. Niestety chętnie wybierają właśnie ten same kosmetyczki, które mimo licznych kursów wolą rozwiązania tańsze, co zwyczajnie pozwala im więcej zarobić.
Przy manicure leczniczym – w przeciwieństwie do tego tradycyjnego – płytki paznokcia nie pokrywa się szkodliwymi kwasami, na których przykre efekty nie trzeba długo czekać.
Na czym polega manicure medyczny?
Medyczna stylizacja paznokci łączy zalety tradycyjnego manicure – odciąganie skórek, piłowanie i przycinanie paznokci – razem z kosmetykami, które odżywiają i utwardzają płytkę paznokcia. Bezpośrednio na naturalną płytkę nakłada się żel, który nie zawiera w swoim składzie żadnych kwasów, utwardza się go – tak, jak tradycyjnie za pomocą lampy UV. Różnica jest nie tylko w samym składzie, ale również w strukturze żelu. Jest on elastyczny, dzięki czemu ładnie pracuje z paznokciem i wygląda o wiele bardziej naturalnie i estetycznie niż hybryda.
Jednak manicure medyczny to nie tylko uroda paznokcia, ale również jego zdrowie. Efekty porównywalne są z tymi, które można uzyskać po wizycie u dermatologa. Paznokcie przestają się rozdwajać, łamać, nie są kruche. Żel zapobiega ich starzeniu, a także zabezpiecza przed kurzem wodą i detergentami.
Manicure medyczny można nosić na paznokciach cały czas. Dzięki naturalnym składnikom żelu płytka oddycha i jest bardzo dobrze odżywiona.