Sprawdzone metody dbania o urodę

Sprawdzone metody dbania o urodę

Każda kobieta lubi o siebie zadbać. Naturalne piękno pielęgnować, a swoje zalety eksponować. Drogeryjne kosmetyki nie zawsze sprawdzą się tak dobrze, jak to, co możemy dla siebie zrobić w domu. Zrelaksowane i spokojne poddać się domowym zabiegom SPA, które nie odbiją się niekorzystnie na domowym budżecie. Jakie są sprawdzone sposoby dbania o urodę? Przekonajmy się.

Oczyszczanie skóry

Nawet ciężki makijaż podda się mocy olejków. O oczyszczaniu olejami na pewno już słyszałaś. Lecz, czy miałaś odwagę je już zastosować? Jeśli nie, to koniecznie spróbuj, gdyż rezultaty mogą Cię pozytywnie zaskoczyć. Olej warto dopasować pod upodobania swojej cery, gdyż dla jednych ideałem będzie kokosowy, dla innych znowu mieszanka arganowego i awokado. Znajdź swojego ulubieńca i zmywaj nim makijaż.

Po umyciu twarzy olejkiem możesz zrobić sobie także domowy peeling z płatków owsianych. Delikatnie usunie martwy naskórek i pozostawi skórę odżywioną i gładką.

Nawilżanie

Nawilżanie to coś, o co trzeba zadbać zarówno od zewnątrz, jak i wewnątrz. Niezwykle ważne jest regularne picie wody, dlatego miej ją zawsze przy sobie i popijaj małymi łyczkami przez cały dzień. Dobrze jest dostarczyć odrobinę wody do organizmu już, gdy wstajemy rano. Wypicie ciepłej wody (może być z cytryną) pobudzi organizm do pracy i orzeźwi Cię. Nie zapominaj oczywiście o nawilżaniu skóry, zwłaszcza zimą – gdy powietrze jest suche i dużo czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach.

Regeneracja i odbudowa

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej regeneracji spróbuj zastosować maseczkę z banana, awokado i ulubionego olejku. Zmęczona skóra nagle rozpromieni się, a Ty będziesz wyglądać o kilka lat młodziej – prawie jak po chirurgicznym liftingu.

Ciemne okręgi pod oczami to częsta bolączka wielu kobiet. Jeśli i Ty męczysz się z tym problem, trzymaj żel pod oczy w lodówce – dzięki temu efekt opuchlizny będzie zniwelowany o wiele szybciej. Jeśli nie posiadasz kremu pod oczy, zamiennie – w celu usunięcia cieni i opuchlizny pod oczami – stosować również plasterki ogórka. Dobrym pomysłem są również torebki od herbaty.

O usta należy dbać „na okrągło”. Zawsze noś przy sobie ulubiony balsam, który możesz zaaplikować na nie w dowolnym czasie. Raz na jakiś czas zrób domowy peeling kawowo-cukrowy lub nawilżającą maseczkę ze śmietany, awokado i miodu.

Uroda dla ciała

Piękne odprężone ciało to wynik nie tylko dobrej diety, ale również zewnętrznej pielęgnacji. W zależności od potrzeb dodawaj do kąpieli aromatyczne olejki – np. lawendowy – a od czasu do czasu zdecyduj się na kąpiel niczym królowa Egiptu – dodaj mleka do wody.

Branża kosmetyczna

Nutri beauty
Odpowiednio skomponowana dieta (zróżnicowana, bogata w warzywa, owoce i odpowiednie promocje białek, cukrów i tłuszczy) jest niezastąpiona dla prawidłowego rozwoju fizycznego, dobrego samopoczucia, oraz w utrzymaniu młodego, estetycznego wyglądu skóry. Niestety, często codzienny jadłospis przeciętnego człowieka odbiega od ideału i nie zaspokaja wszystkich potrzeb organizmu. Stosowanie odpowiednio dobranych suplementów diety (produktów, które są złożone z witamin, minerałów i innych substancji, traktowanych jako uzupełnienie normalnej żywności) pozwala na uzupełnienie ich braków, w sytuacjach zwiększonego zapotrzebowania i narażenia na stres oraz szkodliwego działania czynników środowiskowych.

Globalne podejście do starzenia powoduje, że estetolodzy coraz chętniej wspomagają procedury zabiegowe zaleceniami dotyczącymi diety, posługując się także suplementacją. Rynek nutrikosmetyków (suplementów diety) dynamicznie rozwija się od kilku lat, jednak, jak prognozują analitycy PMR, w latach 2017–2020 dynamika rynku suplementów diety w Polsce wzrośnie do około 8% rocznie. W przypadku skóry, włosów oraz paznokci włączenie nutrikosmetyków do diety ma na celu poprawienie ich kondycji, wspieranie procesów metabolicznych zachodzących w skórze oraz wzmocnienie jej odporności czy pomoc w przywróceniu odpowiedniego stopnia nawilżenia. Wśród najpopularniejszych składników wzmacniająco-regenerującym znajdziemy witaminy (C, A, E, H, grupa B, PP), składniki minerlane (Zn, Fe, Se, Ca), NNKT (omega-3), karotenoidy (likopen), flawonoidy (izoflawony sojowe), wyciągi roślinne np. ze skrzypu polnego czy pokrzywy, aminokwasy(L-cysteina czy L-metionina), drożdże, koenzym Q.

Branża beauty rozumie, że stan zdrowia ma odzwierciedlenie w dynamice starzenia się i wyglądzie skóry, dlatego też, aby spowodować spowolnienie i bardziej łaskawe dla organizmu starzenie, należy podejmować działania anti-aging w odniesieniu do całego organizmu od momentu, kiedy proces ten rozpoczyna się, a nawet wcześniej – często mówi się, że zdrowe starzenia zaczyna się w dzieciństwie! Anti-aging to zatem pierwszy krok na drodze ku healthy aging – zdrowemu starzeniu się. Rozwój branży beauty zarówno w obszarze estetologii medycznej, jak i kosmetologii wskazuje, że kierunki rozwoju global anti-aging oraz healthy aging mogą znaleźć trwałe miejsce w programach terapeutycznych specjalistów estetologów.

Inwazyjność i technologia oraz ekologia i naturalność – różne drogi walki ze starzeniem
Aktualne trendy w branży beauty można rozpatrywać biorąc pod uwagę także inne kryterium – rodzaj metod i narzędzi używanych w terapiach przeciwstarzeniowych, pielęgnacyjnych i upiększających. Tu zauważyć można dwukierunkowy rozwój branży. Z jednej strony rozwija się estetologia naturalna, oparta o ekologiczne, organiczne składniki aktywne, masaż, hydro- , balneo- czy krioterapię, z drugiej w działaniach estetycznych sięga się po bardzo zaawansowane biotechnologicznie, aparaturowe oraz medycznie zabiegi.

Medical beauty
Cześć usługobiorców branży beauty ze względu na swoje możliwości, oczekiwania czy po prostu wskazania, wynikające z potrzeb skóry, rezygnuje z długoterminowych kosmetologicznych terapii pielęgnacyjnych i przeciwstarzeniowych na rzecz procedur inwazyjnych, medycznych (medical beauty) – choć obarczonych większym ryzykiem powikłań – dających szybkie i trwałe efekty. Zabiegi te są udoskonalane i coraz bardziej dostępne dla odbiorców rynku beauty.

Drugim odłamem tego trendu jest medykalizacja kosmetologicznej części branżyktóra postępuje od kilku lat, powodując, że zabiegi przebiegające z przerwaniem ciągłości naskórka, o większej inwazyjności (ingerencji w tkankę) niż te tradycyjne, wykonywane są przez nie-lekarzy (np. karboksyterapia, mezoterapia mikroigłowa, zabiegi laserowe). Z powodu braku jednoznacznych regulacji prawnych, co do zakresu kompetencji poszczególnych grup zawodowych związanych z upiększaniem ciała i mimo trwającej na ten temat dyskusji w szeroko pojętej branży beauty, trend ten w estetologii kosmetologicznej rozwija się bardzo dynamicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *