Melting Blush to zarówno Intensywna pielęgnacja jak i natychmiastowy efekt upiększający dla skóry. Poprzedni odcień tego koloryzującego Balsamu do Powiek i Policzków zdobył serca wielu naszych klientek. W zgodzie z naszą filozofią, a także podążając za trendami na naturalność stworzyłyśmy w naszym laboratorium odcień stonowanego różu – Future Glow. Kosmetyk pod wpływem ciepła dłoni przemienia się w koloryzującą emulsję, która z łatwością stapia się ze skórą i pozostawia na niej świeży, promienny rumieniec.

Ten wielozadaniowy, koloryzujący balsam o kremowej konsystencji zawiera zaawansowane ekstrakty roślinne, woski kwiatowe i pigmenty mineralne, zapewniając natychmiastowy efekt odżywczego koloru – jak po czasie spędzonym wśród natury.

Ten wielofunkcyjny balsam wzbogacony w ekologiczny ekstrakt z drzewa korkowego, stabilną witaminę C oraz botaniczne składniki nawilżające i wygładzające – upiększa skórę świeżym kolorem i nadaje jej zdrowe, jednolite wykończenie. Nasz bestseller z łatwością wtapia się w skórę natychmiast ją ożywia, pozostawiając efekt wypoczętej skóry, muśniętej pielęgnującym kolorem.

Naturalny efekt, intensywna pielęgnacja.

O Oio Lab

Oio Lab to botaniczna pielęgnacja dla Twojej skóry inspirowana potęgą natury i otrzymywana za pomocą nauki. Oio łączy innowacyjnie pozyskiwane ekstrakty roślinne, składniki aktywne o potwierdzonym działaniu i najnowsze metody naukowe. Wykonane z głębokim szacunkiem dla naszej planety i tradycyjnej mądrości – Oio Lab wykorzystuje nowoczesną metodologię i zaawansowane technologicznie rozwiązania z przyjaznymi dla środowiska, przejrzystymi praktykami i designem inspirowanym sztuką abstrakcyjną.

Branża kosmetyczna

Wartość polskiego rynku kosmetycznego w 2016 r. wyniosła 16 mld zł1. Oznacza to, że Polska jest szóstym rynkiem na kontynencie, ustępując tylko największym europejskim gospodarkom, m.in. Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Polski rynek osiągnął taki poziom dzięki stałemu rozwojowi w ciągu ostatnich 15 lat (WYKRES 2). Realny skumulowany wzrost rynku w tym okresie to 32 proc., czyli średnio 2 proc. rocznie. Natomiast nominalny skumulowany wzrost rynku wyniósł w tym okresie aż 78 proc. – wartość rynku w cenach bieżących od 2002 do 2016 r. urosła z 9,0 do 16 mld.

Skok branży jest imponujący, szczególnie w porównaniu z sytuacją w innych państwach europejskich. Spośród szóstki największych europejskich rynków kosmetycznych Polska w ujęciu realnym (w cenach stałych) rosła najszybciej. To tym bardziej istotne, że inne duże rynki jak np. francuski i włoski nie tylko nie odnotowały wzrostów, ale wręcz się skurczyły (odpowiednio o 0,19 proc. i 1,09 proc.).

W większości salonów kosmetycznych czeka na nas długa lista zabiegów, z których części nie jesteśmy w stanie rozszyfrować po nazwie, co właściwie będzie wykonywane na naszej skórze. Kto pyta nie błądzi, więc warto zapytać kosmetyczkę, co to za zabiegi i jakie dają rezultaty. Przy wielu z nich musimy jednak pamiętać o ewentualnych przeciwwskazaniach, które mogą wykluczyć nas z możliwości ich wykonania. Jednak spokojnie, nawet do zwykłego masażu twarzy można znaleźć wiele powikłań, jednak wiele z nich ma charakter czasowy i prędzej czy później zwykle możemy skorzystać z tego, co nas szczególnie zainteresowało.

W większości salonów kosmetycznych najczęściej wykonuje się henny brwi, manicure, pedicure czy depilację. O kwestii twarzy wiele osób zapomina lub decyduje się na jeden zabieg od czasu do czasu. Jednak jeśli chcemy wymiernych i co najważniejsze trwałych efektów, to zwykle niezbędna jest seria.

Jeśli chodzi o zabiegi na twarz to sięgamy po oczyszczanie manualne, peeling kawitacyjny, peelingi chemiczne - przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem kwasów, ale również wybierana jest mikrodermabrazja i mezoterapia igłowa. Każdy z tych zabiegów ma swoje wyjątkowe działanie, wskazania, przeciwwskazania, oraz odpowiednie zalecenia. Jeśli będziemy się do nich stosować z pewnością uzyskamy zadowalający efekt, a nasza skóra będzie promienna.

Branża beauty rozumie, że stan zdrowia ma odzwierciedlenie w dynamice starzenia się i wyglądzie skóry, dlatego też, aby spowodować spowolnienie i bardziej łaskawe dla organizmu starzenie, należy podejmować działania anti-aging w odniesieniu do całego organizmu od momentu, kiedy proces ten rozpoczyna się, a nawet wcześniej – często mówi się, że zdrowe starzenia zaczyna się w dzieciństwie! Anti-aging to zatem pierwszy krok na drodze ku healthy aging – zdrowemu starzeniu się. Rozwój branży beauty zarówno w obszarze estetologii medycznej, jak i kosmetologii wskazuje, że kierunki rozwoju global anti-aging oraz healthy aging mogą znaleźć trwałe miejsce w programach terapeutycznych specjalistów estetologów.

Inwazyjność i technologia oraz ekologia i naturalność – różne drogi walki ze starzeniem
Aktualne trendy w branży beauty można rozpatrywać biorąc pod uwagę także inne kryterium – rodzaj metod i narzędzi używanych w terapiach przeciwstarzeniowych, pielęgnacyjnych i upiększających. Tu zauważyć można dwukierunkowy rozwój branży. Z jednej strony rozwija się estetologia naturalna, oparta o ekologiczne, organiczne składniki aktywne, masaż, hydro- , balneo- czy krioterapię, z drugiej w działaniach estetycznych sięga się po bardzo zaawansowane biotechnologicznie, aparaturowe oraz medycznie zabiegi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *