Coraz większymi krokami zbliża się do nas długo wyczekiwane lato i zasłużony wypoczynek. Dni stają się coraz dłuższe, temperatury sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu, a w głowach pojawiają się pierwsze plany na wakacyjne wypady. Wiąże się z tym mniej przyjemna czynność, jaką jest pakowanie i planowanie. Lista rzecz do zabrania potrafi być bardzo długa: krem UV, repelenty, opcje stroju na chłodny ranek, upalny dzień i wieczór. W końcu nie wiemy, co może okazać się przydatne. Przedstawiamy listę 5 must have’ów, które według filozofii twórcy marki Royala Robbinsa, miłośnika gór, natury i eksperta w dziedzinie podróżniczego dress codu, powinny znaleźć się w każdej wakacyjnej walizce.

Lekko, zwiewnie i klasycznie

Wakacyjny urlop to dla wielu z nas przede wszystkim odpoczynek, słodkie nic nierobienie. Zalicza się do tego również wolne od prasowania. Dlatego warto do swojej walizki zapakować ubrania z materiałów, które się nie gniotą. Będą to np. dżinsowe szorty, jedwabne spódnice czy bawełniane topy z dodatkiem poliestru. Lekki jak piórko, oddychający top Featherweight Tank będzie idealny na gorące dni. Przewiewna mieszanka bawełny i poliestru łączy naturalny komfort z szybkim schnięciem.

Home office w górach?

A dla tych, którzy nie tak łatwo rozstają się ze swoją pracą i pomiędzy zdobywaniem tatrzańskich szczytów a wieczorną wizytą w spa wykonują wideokonferencje z szefem, mamy koszulę na każdą okazję. Expedition II Print ¾ Sleeve z ochroną przeciwsłoneczną, wykonana w 100% z szybko schnącej tkaniny rPET — to kolejna technologiczna rewolucja. Wykorzystana w materiale inteligentna termoregulacja to funkcja aktywowana, gdy temperatura wzrasta. Odprowadza wilgoć oraz przynosi błogi chłód ciału. Świeżo i stylowo niezależnie od warunków

Insect Shield – Twój As w rękawie przeciwko insektom

Aktywne spędzanie czasu na zewnątrz ma wiele zalet, jednak jest jeden kluczowy minus, a mianowicie komary, kleszcze i wszelkiej maści „bzykacze”, które spędzają nam sen z powiek i skutecznie uprzykrzają wakacyjne wojaże. W tej sytuacji Royal Robbins wyciąga swoją tajną broń – ubrania z kolekcji Bug Barrier z technologią Insect Shield. We wnętrzu tkaniny umieszczono środek odstrajający owady, która jest bezpieczna dla ludzi i środowiska. W końcu możesz cieszyć się biwakowaniem na łonie natury bez martwienia się o nieprzyjemne pogryzienia. W ofercie dostępne są bluzy, spodnie, a także nakrycia głowy, jednak naszą uwagę przykuła techniczna koszulka Bug Barrier Tech Travel L/S z długim rękawem, która jest tak skrojona, by idealnie podążać za kobiecą sylwetką. Materiał odprowadza wilgoć, chroni przed słońcem i reguluje temperaturę ciała.

Sport i kobieta = innowacja i styl

Jeśli cenisz sobie elastyczność i lubisz podążać za przygodą, takie też powinny być Twoje ubrania. A przede wszystkim mini spódniczka, wakacyjny niezbędnik, który od lat jest w modzie. Eksponująca nogi i wydłużająca sylwetkę, a do tego ze sportowym lookiem i szczyptą stylu? Właśnie taka jest Discovery III Short, z wewnętrznymi bawełnianymi spodenkami. W niej nie musisz wybierać pomiędzy kobiecością a praktycznością. Możesz wygodnie rozsiąść się na kocu piknikowym w parku czy wskoczyć na rower i pognać w nieznane.

Odrobina luksusu w każdych warunkach

Niezależnie czy wybierasz się na city break, camping na Mazurach, czy też na egzotyczną wyspę, stylowa sukienka jest zazwyczaj mile widziana na kobiecej liście „must have” – niby dałoby radę obejść się bez niej na wakacjach, ale po co? Szczególnie, jeśli owa sukienka nie zajmie dużo miejsca w bagażu, po wyjęciu z ciasnej walizki czy plecaka nadal będzie dobrze się prezentować, nie będzie pognieciona i zachowa świeżość przez długie godziny zwiedzania. Nasz wybór padł na Spotless Traveler Tank Dress z wbudowaną technologią Stain Away, dzięki której brud i plamy łatwo się zmywają. Sekret tkwi w przędzy, która zapewnia swobodne przenikanie wody, a tym samym łatwe usuwanie zabrudzeń podczas prania. Istne czary? Bynajmniej! Zaprojektowana z myślą o naturze, chroni wrażliwą skórę przed słońcem, jest w pełni oddychająca i przyjazna dla człowieka. Wisienką na torcie jest certyfikat zrównoważonej produkcji bluesign® Approved. Czyż nie jest to sukienka do zadań specjalnych?

Projekt77

Branża kosmetyczna

Branża kosmetyczna oferuje szeroki wachlarz produktów, w tym m.in. kosmetyki do pielęgnacji
skóry, włosów, jamy ustnej, perfumy czy kosmetyki kolorowe. Produkty te są dostępne w sprzedaży bezpośredniej, hurtowej, a także za pośrednictwem salonów piękności, salonów fryzjerskich czy centrów SPA.

Na każdym z etapów generowane jest zatrudnienie, tworzona jest wartość dodana, wypłacane są wynagrodzenia i odprowadzane są podatki. Łączne efekty ekonomiczne znacznie przewyższają efekty bezpośrednie. W niniejszym raporcie podjęto próbę ich oszacowania przy użyciu modelu przepływów międzygałęziowych, inaczej zwanego modelem Input-Output lub modelem Leontiefa. Model koncentruje się na powiązaniach i zależnościach między różnymi gałęziami gospodarki, dzięki czemu pozwala zbadać, w jaki sposób działalność danej gałęzi wpływa na rozwój pozostałych.

W większości salonów kosmetycznych czeka na nas długa lista zabiegów, z których części nie jesteśmy w stanie rozszyfrować po nazwie, co właściwie będzie wykonywane na naszej skórze. Kto pyta nie błądzi, więc warto zapytać kosmetyczkę, co to za zabiegi i jakie dają rezultaty. Przy wielu z nich musimy jednak pamiętać o ewentualnych przeciwwskazaniach, które mogą wykluczyć nas z możliwości ich wykonania. Jednak spokojnie, nawet do zwykłego masażu twarzy można znaleźć wiele powikłań, jednak wiele z nich ma charakter czasowy i prędzej czy później zwykle możemy skorzystać z tego, co nas szczególnie zainteresowało.

W większości salonów kosmetycznych najczęściej wykonuje się henny brwi, manicure, pedicure czy depilację. O kwestii twarzy wiele osób zapomina lub decyduje się na jeden zabieg od czasu do czasu. Jednak jeśli chcemy wymiernych i co najważniejsze trwałych efektów, to zwykle niezbędna jest seria.

Jeśli chodzi o zabiegi na twarz to sięgamy po oczyszczanie manualne, peeling kawitacyjny, peelingi chemiczne - przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem kwasów, ale również wybierana jest mikrodermabrazja i mezoterapia igłowa. Każdy z tych zabiegów ma swoje wyjątkowe działanie, wskazania, przeciwwskazania, oraz odpowiednie zalecenia. Jeśli będziemy się do nich stosować z pewnością uzyskamy zadowalający efekt, a nasza skóra będzie promienna.

Polski przemysł kosmetyczny stoi obecnie przed szansą dalszej, globalnej ekspansji.

Szczególnie obiecujące są rynki krajów Bliskiego Wschodu i państw azjatyckich. Jeśli chodzi o liczbę certyfikatów eksportowych umożliwiających wejście na nowy rynek, wystawianych przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, w 2016 r. pierwszą dziesiątkę otwierały dwa kraje azjatyckie – Wietnam i Korea Południowa. Na liście znalazły się też inne szybko rosnące rynki, jak Kuwejt, Maroko czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów na szczególną uwagę eksporterów, zasługują Chiny. Według raportu Polityki Insight to właśnie ten kraj jest liderem wzrostu rynku kosmetyków w Azji ze względu na wzrost gospodarki i rozwijającą się klasę średnią, będącą naturalnym konsumentem produktów z tego sektora.

Wraz z nasycaniem się rynku europejskiego w kolejnych latach to właśnie takie rynki jak Chiny będą najistotniejszymi trampolinami wzrostu dla polskich producentów działających globalnie. Z drugiej
strony, pomimo nasycenia, udział polskiego eksportu do krajów europejskich wciąż rośnie – nie można więc ich ignorować. Firmy z Polski są w stanie powiększać sprzedaż w Unii, co jest mierzalnym przejawem coraz większej atrakcyjności polskich kosmetyków w oczach wymagających europejskich konsumentów.

Przesunięcie akcentów w polskim eksporcie ze Wschodu na Zachód, z krajów takich, jak Rosja czy Ukraina w stronę rozwiniętych państw Europy Zachodniej (Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec), świadczy o tym, że polski przemysł kosmetyczny szybko się uczy. Firmy z Polski są w stanie oferować konkurencyjne produkty nie tylko na stosunkowo łatwych rynkach, ale też tam, gdzie konkurencja jest niezwykle zacięta.

Awangarda

Awangarda to termin używany w kontekście sztuki, literatury, muzyki i innych dziedzin artystycznych, aby opisać eksperymentalne, nowatorskie i często rewolucyjne podejście do tworzenia dzieł. Ruchy awangardowe często pojawiły się w odpowiedzi na zmieniające się społeczne, polityczne i technologiczne realia, a ich celem było przełamywanie tradycji i konwencji, poszukiwanie nowych form wyrazu oraz wprowadzanie innowacyjnych idei.

Termin „awangarda” jest szerokim pojęciem i obejmuje wiele różnorodnych ruchów artystycznych, które pojawiły się w różnych okresach i miejscach. Kilka przykładów ruchów awangardowych to:

Futuryzm: Ruch futurystyczny pojawił się we Włoszech pod koniec XIX i na początku XX wieku, koncentrując się na glorifikacji nowoczesności, technologii i energii. Futuryści dążyli do przełamywania konwencji w malarstwie, literaturze i sztukach performatywnych.

Kubizm: Ten ruch artystyczny rozwijał się w sztuce w pierwszej połowie XX wieku, zwłaszcza za sprawą pionierów takich jak Pablo Picasso i Georges Braque. Charakteryzował się fragmentacją obrazów, które były przedstawiane za pomocą form geometrycznych.

Dadaizm: Powstały w czasie I wojny światowej, dadaizm był ruchem artystycznym, który sprzeciwiał się konwencjom i normom społecznym. Jego przedstawiciele, tacy jak Marcel Duchamp, stosowali ironię i absurd, aby wyrazić swoje poglądy na ówczesne społeczeństwo.

Surrealizm: Powstały w latach 20. XX wieku, surrealizm koncentrował się na eksploracji nieświadomości i podświadomości. Malarze surrealistyczni, tacy jak Salvador Dalí, tworzyli obrazy zdeformowanych, onirycznych scen.

Abstrakcjonizm: Ruch ten, rozwijający się w XX wieku, skupiał się na rezygnacji z przedstawiania przedmiotów w sposób realistyczny. Abstrakcjonizm eksplorował formy, kolory i linie, dążąc do wyrażenia emocji i idei abstrakcyjnych.

Awangarda była często związana z radykalnymi zmianami społecznymi, politycznymi i technologicznymi. Jej wpływ na sztukę i kulturę jest trudny do przecenienia, ponieważ ruchy awangardowe otworzyły nowe możliwości dla artystów i przyczyniły się do ewolucji sztuki na przestrzeni wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *