Pudrowy róż, ecru, błękit a może pistacjowy – te dziewczęce barwy to idealny wybór na słoneczne dni. Można je łączyć z innymi kolorami, szczególnie dobrze wyglądają z czarnym i białym, tworząc elegancki strój wyjściowy odpowiedni na przyjęcie weselne czy komunie, a w zestawianiu z innymi pastelowymi odcieniami sprawdzą się na spacer, lunch czy nawet do pracy. Lekkie, zwiewne pastelowe sukienki i bluzki od lat są na topie, dodają wdzięku i kobiecości, nadając skórze promienny wygląd. Oto cztery propozycje z letniej kolekcji marki Royal Robbins na ciepłe dni, które znajdą wiele zastosowań w wakacyjnych stylizacjach.

Crème de la crème – bluzka boho

Nie sposób myśleć o lecie, nie mając w swojej szafie bluzek w jasnych kremowych kolorach. Cool Mesh Eco S/S w całości została wykonana z organicznej bawełny, a dzięki zastosowaniu otwartego splotu możesz liczyć na właściwy przepływ powietrza. Delikatne haftowane wykończenie rękawków w stylu boho przyciąga wzrok i wpisuje się w najpopularniejsze trendy ostatnich miesięcy. Kontrastujące, ciemne guziki wykonane z kokosa podkreślają naturalny charakter bluzki. Świetnie sprawdzi się nawet na bardzo upalny dzień, można ją zestawić z szortami lub w wersji hipis z modnymi w tym sezonie dzwonami.

Top jest top!

Niezastąpionym elementem letniej garderoby jest też bluzka bez rękawów. Pastelowy odcień daje wiele możliwości stylizacji, nie tylko w codziennych wakacyjnych aranżacjach, ale również bardziej oficjalnych. Wpuszczona w plisowaną spódnicę okaże się idealna na służbowe spotkanie, a w zestawieniu z kolorowym naszyjnikiem i złotymi sandałami uwydatni potencjał dodatków. Nie bez znaczenia jest też materiał. Vacationer Tank aż w 46% został wykonany z miękkich, oddychających i neutralizujących przykre zapachy konopi (tzw. Hemp).

Ekologiczna i romantyczna sukienka na ramiączka

Przewiewna, trapezowa sukienka w odcieniach różu czy błękitu nada wdzięku i niewymuszonej elegancji podczas letnich spotkań. Rozkloszowany fason podkreśli słabiej zarysowaną talię lub ukryje drobne mankamenty sylwetki. Hempline Dress ma nieco dłuższy tył, szerokie ramiączka oraz głęboki trójkątny dekolt z przodu i z tyłu, który pozwala skorzystać z promieni słonecznych. Wakacyjny model został wzbogacony o głębokie kieszenie, które pomieszczą wszystkie niezbędne drobiazgi. Idealna na spacer z ukochanym i wypad za miasto. Noś ją z ulubionymi sandałami i słomkowym kapeluszem, przewiązaną paskiem dla podkreślania wcięcia w talii lub puszczoną luźno dla większej swobody. Stwórz swój indywidualny look.

Lekkość i styl w wersji midi

Sukienka midi jest niezastąpionym hitem w ciepłe, letnie dni, szczególnie kiedy w cenie jest styl i wygoda. Najlepszym wyborem będzie model wykonany z naturalnych materiałów, ekologicznych konopi czy bawełny. Hemp jest coraz częściej używany w produkcji odzieży, a to za sprawą niezwykłej miękkości, oddychalności i wysokich właściwości antybakteryjnych. Vacationer Dress posiada prosty fason, z lekko opadającymi kimonowymi rękawkami i rozcięciami po bokach znakomicie się wpasowuje w mniej formalne okazje. Zestawiona ze skórzaną listonoszką i espadrylami w kontrastującym kolorze wpisze się w pasujące trendy, a przy tym będzie ekologicznym wyborem zgodnym ze zrównoważonym rozwojem.

Lato zachęca do długich spacerów, przesiadywania w restauracyjnych ogródkach i organizacji romantycznych pikników, te zaś aktywności inspirują do wakacyjnych modowych wariacji. Pastelowe bluzki, spodnie i sukienki, także wspomniane modele marki Royal Robbins, oferują wiele możliwości stylizacyjnych i nawet jeśli do tej pory unikałaś ich jak ognia, w tym sezonie warto się skusić i zaprzyjaźnić z nimi. Wystarczy puścić wodze fantazji i stworzyć własne niepowtarzalne miksy z ulubionymi dodatkami i cieszyć się pastelowym latem.

Projekt77

Branża kosmetyczna

Wartość polskiego rynku kosmetycznego w 2016 r. wyniosła 16 mld zł1. Oznacza to, że Polska jest szóstym rynkiem na kontynencie, ustępując tylko największym europejskim gospodarkom, m.in. Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Polski rynek osiągnął taki poziom dzięki stałemu rozwojowi w ciągu ostatnich 15 lat (WYKRES 2). Realny skumulowany wzrost rynku w tym okresie to 32 proc., czyli średnio 2 proc. rocznie. Natomiast nominalny skumulowany wzrost rynku wyniósł w tym okresie aż 78 proc. – wartość rynku w cenach bieżących od 2002 do 2016 r. urosła z 9,0 do 16 mld.

Skok branży jest imponujący, szczególnie w porównaniu z sytuacją w innych państwach europejskich. Spośród szóstki największych europejskich rynków kosmetycznych Polska w ujęciu realnym (w cenach stałych) rosła najszybciej. To tym bardziej istotne, że inne duże rynki jak np. francuski i włoski nie tylko nie odnotowały wzrostów, ale wręcz się skurczyły (odpowiednio o 0,19 proc. i 1,09 proc.).

Nano beauty
W ostatnich latach w świat kosmetyków wkroczyła nanotechnologia oferująca nowe aktywne składniki, których jeden z wymiarów nie przekracza 100 nm. Nanocząsteczki i nanomateriały znalazły zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym również w przemyśle kosmetycznym. Według producentów nanokosmetyków, zastosowanie tych cząstek zwiększa skuteczność działania kosmetyków i ich biodostępność – biotechnolodzy twierdzą, że obecnie najlepszą formą transportu substancji aktywnych są nanostruktury nośnikowe. Mimo, iż problemy związane z bezpieczeństwem i zdrowiem człowieka w przypadku kontaktu z nano-produktami są do końca nierozeznane i opisane, nanotechnologia na dobre wkroczyła do branży beauty.

Systemy nośnikowe stosowane w preparatach kosmetycznych stanowią magazyn substancji czynnych, ponadto chronią je przed działaniem czynników zewnętrznych i ułatwiają ich uwalnianie w miejscu docelowym. Najpopularniejsze systemy nośnikowe w preparatach kosmetycznych to nanosfery i nanokapsuły.

Branża kosmetyczna oferuje szeroki wachlarz produktów, w tym m.in. kosmetyki do pielęgnacji
skóry, włosów, jamy ustnej, perfumy czy kosmetyki kolorowe. Produkty te są dostępne w sprzedaży bezpośredniej, hurtowej, a także za pośrednictwem salonów piękności, salonów fryzjerskich czy centrów SPA.

Na każdym z etapów generowane jest zatrudnienie, tworzona jest wartość dodana, wypłacane są wynagrodzenia i odprowadzane są podatki. Łączne efekty ekonomiczne znacznie przewyższają efekty bezpośrednie. W niniejszym raporcie podjęto próbę ich oszacowania przy użyciu modelu przepływów międzygałęziowych, inaczej zwanego modelem Input-Output lub modelem Leontiefa. Model koncentruje się na powiązaniach i zależnościach między różnymi gałęziami gospodarki, dzięki czemu pozwala zbadać, w jaki sposób działalność danej gałęzi wpływa na rozwój pozostałych.

Awangarda

Awangarda to termin używany w kontekście sztuki, literatury, muzyki i innych dziedzin artystycznych, aby opisać eksperymentalne, nowatorskie i często rewolucyjne podejście do tworzenia dzieł. Ruchy awangardowe często pojawiły się w odpowiedzi na zmieniające się społeczne, polityczne i technologiczne realia, a ich celem było przełamywanie tradycji i konwencji, poszukiwanie nowych form wyrazu oraz wprowadzanie innowacyjnych idei.

Termin „awangarda” jest szerokim pojęciem i obejmuje wiele różnorodnych ruchów artystycznych, które pojawiły się w różnych okresach i miejscach. Kilka przykładów ruchów awangardowych to:

Futuryzm: Ruch futurystyczny pojawił się we Włoszech pod koniec XIX i na początku XX wieku, koncentrując się na glorifikacji nowoczesności, technologii i energii. Futuryści dążyli do przełamywania konwencji w malarstwie, literaturze i sztukach performatywnych.

Kubizm: Ten ruch artystyczny rozwijał się w sztuce w pierwszej połowie XX wieku, zwłaszcza za sprawą pionierów takich jak Pablo Picasso i Georges Braque. Charakteryzował się fragmentacją obrazów, które były przedstawiane za pomocą form geometrycznych.

Dadaizm: Powstały w czasie I wojny światowej, dadaizm był ruchem artystycznym, który sprzeciwiał się konwencjom i normom społecznym. Jego przedstawiciele, tacy jak Marcel Duchamp, stosowali ironię i absurd, aby wyrazić swoje poglądy na ówczesne społeczeństwo.

Surrealizm: Powstały w latach 20. XX wieku, surrealizm koncentrował się na eksploracji nieświadomości i podświadomości. Malarze surrealistyczni, tacy jak Salvador Dalí, tworzyli obrazy zdeformowanych, onirycznych scen.

Abstrakcjonizm: Ruch ten, rozwijający się w XX wieku, skupiał się na rezygnacji z przedstawiania przedmiotów w sposób realistyczny. Abstrakcjonizm eksplorował formy, kolory i linie, dążąc do wyrażenia emocji i idei abstrakcyjnych.

Awangarda była często związana z radykalnymi zmianami społecznymi, politycznymi i technologicznymi. Jej wpływ na sztukę i kulturę jest trudny do przecenienia, ponieważ ruchy awangardowe otworzyły nowe możliwości dla artystów i przyczyniły się do ewolucji sztuki na przestrzeni wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *