Coraz większymi krokami zbliża się do nas długo wyczekiwane lato i zasłużony wypoczynek. Dni stają się coraz dłuższe, temperatury sprzyjają aktywnościom na świeżym powietrzu, a w głowach pojawiają się pierwsze plany na wakacyjne wypady. Wiąże się z tym mniej przyjemna czynność, jaką jest pakowanie i planowanie. Lista rzecz do zabrania potrafi być bardzo długa: krem UV, repelenty, opcje stroju na chłodny ranek, upalny dzień i wieczór. W końcu nie wiemy, co może okazać się przydatne. Przedstawiamy listę 5 must have’ów, które według filozofii twórcy marki Royala Robbinsa, miłośnika gór, natury i eksperta w dziedzinie podróżniczego dress codu, powinny znaleźć się w każdej wakacyjnej walizce.

Lekko, zwiewnie i klasycznie

Wakacyjny urlop to dla wielu z nas przede wszystkim odpoczynek, słodkie nic nierobienie. Zalicza się do tego również wolne od prasowania. Dlatego warto do swojej walizki zapakować ubrania z materiałów, które się nie gniotą. Będą to np. dżinsowe szorty, jedwabne spódnice czy bawełniane topy z dodatkiem poliestru. Lekki jak piórko, oddychający top Featherweight Tank będzie idealny na gorące dni. Przewiewna mieszanka bawełny i poliestru łączy naturalny komfort z szybkim schnięciem.

Home office w górach?

A dla tych, którzy nie tak łatwo rozstają się ze swoją pracą i pomiędzy zdobywaniem tatrzańskich szczytów a wieczorną wizytą w spa wykonują wideokonferencje z szefem, mamy koszulę na każdą okazję. Expedition II Print ¾ Sleeve z ochroną przeciwsłoneczną, wykonana w 100% z szybko schnącej tkaniny rPET — to kolejna technologiczna rewolucja. Wykorzystana w materiale inteligentna termoregulacja to funkcja aktywowana, gdy temperatura wzrasta. Odprowadza wilgoć oraz przynosi błogi chłód ciału. Świeżo i stylowo niezależnie od warunków

Insect Shield – Twój As w rękawie przeciwko insektom

Aktywne spędzanie czasu na zewnątrz ma wiele zalet, jednak jest jeden kluczowy minus, a mianowicie komary, kleszcze i wszelkiej maści „bzykacze”, które spędzają nam sen z powiek i skutecznie uprzykrzają wakacyjne wojaże. W tej sytuacji Royal Robbins wyciąga swoją tajną broń – ubrania z kolekcji Bug Barrier z technologią Insect Shield. We wnętrzu tkaniny umieszczono środek odstrajający owady, która jest bezpieczna dla ludzi i środowiska. W końcu możesz cieszyć się biwakowaniem na łonie natury bez martwienia się o nieprzyjemne pogryzienia. W ofercie dostępne są bluzy, spodnie, a także nakrycia głowy, jednak naszą uwagę przykuła techniczna koszulka Bug Barrier Tech Travel L/S z długim rękawem, która jest tak skrojona, by idealnie podążać za kobiecą sylwetką. Materiał odprowadza wilgoć, chroni przed słońcem i reguluje temperaturę ciała.

Sport i kobieta = innowacja i styl

Jeśli cenisz sobie elastyczność i lubisz podążać za przygodą, takie też powinny być Twoje ubrania. A przede wszystkim mini spódniczka, wakacyjny niezbędnik, który od lat jest w modzie. Eksponująca nogi i wydłużająca sylwetkę, a do tego ze sportowym lookiem i szczyptą stylu? Właśnie taka jest Discovery III Short, z wewnętrznymi bawełnianymi spodenkami. W niej nie musisz wybierać pomiędzy kobiecością a praktycznością. Możesz wygodnie rozsiąść się na kocu piknikowym w parku czy wskoczyć na rower i pognać w nieznane.

Odrobina luksusu w każdych warunkach

Niezależnie czy wybierasz się na city break, camping na Mazurach, czy też na egzotyczną wyspę, stylowa sukienka jest zazwyczaj mile widziana na kobiecej liście „must have” – niby dałoby radę obejść się bez niej na wakacjach, ale po co? Szczególnie, jeśli owa sukienka nie zajmie dużo miejsca w bagażu, po wyjęciu z ciasnej walizki czy plecaka nadal będzie dobrze się prezentować, nie będzie pognieciona i zachowa świeżość przez długie godziny zwiedzania. Nasz wybór padł na Spotless Traveler Tank Dress z wbudowaną technologią Stain Away, dzięki której brud i plamy łatwo się zmywają. Sekret tkwi w przędzy, która zapewnia swobodne przenikanie wody, a tym samym łatwe usuwanie zabrudzeń podczas prania. Istne czary? Bynajmniej! Zaprojektowana z myślą o naturze, chroni wrażliwą skórę przed słońcem, jest w pełni oddychająca i przyjazna dla człowieka. Wisienką na torcie jest certyfikat zrównoważonej produkcji bluesign® Approved. Czyż nie jest to sukienka do zadań specjalnych?

Projekt77

Branża kosmetyczna

Medical beauty
Cześć usługobiorców branży beauty ze względu na swoje możliwości, oczekiwania czy po prostu wskazania, wynikające z potrzeb skóry, rezygnuje z długoterminowych kosmetologicznych terapii pielęgnacyjnych i przeciwstarzeniowych na rzecz procedur inwazyjnych, medycznych (medical beauty) – choć obarczonych większym ryzykiem powikłań – dających szybkie i trwałe efekty. Zabiegi te są udoskonalane i coraz bardziej dostępne dla odbiorców rynku beauty.

Drugim odłamem tego trendu jest medykalizacja kosmetologicznej części branżyktóra postępuje od kilku lat, powodując, że zabiegi przebiegające z przerwaniem ciągłości naskórka, o większej inwazyjności (ingerencji w tkankę) niż te tradycyjne, wykonywane są przez nie-lekarzy (np. karboksyterapia, mezoterapia mikroigłowa, zabiegi laserowe). Z powodu braku jednoznacznych regulacji prawnych, co do zakresu kompetencji poszczególnych grup zawodowych związanych z upiększaniem ciała i mimo trwającej na ten temat dyskusji w szeroko pojętej branży beauty, trend ten w estetologii kosmetologicznej rozwija się bardzo dynamicznie.

Według danych GUS z 2016 r., kosmetyki z Polski są eksportowane do ponad 160 krajów, w tym do tak odległych jak Meksyk, Indonezja czy Australia.

Zdecydowanie najważniejszy dla krajowych firm jest jednak rynek wewnętrzny Unii Europejskiej. W latach 2004-2016 dodatni bilans Polski w handlu kosmetykami w Unii wzrósł prawie dziewięciokrotnie – z 231 mln do 2,04 mld zł – co wzmocniło sektor i miało korzystny wpływ na całą polską gospodarkę.

Głównymi kierunkami eksportowymi kosmetyków z Polski są dzisiaj Niemcy, Wielka Brytania i Rosja. W 2016 r. eksport do tych krajów wyniósł odpowiednio 1,77 mld, 1,59 mld i 1,38 mld zł.

Przytoczone dane obejmują eksport kosmetyków wytwarzanych w Polsce zarówno przez firmy z polskim kapitałem jak i firmy międzynarodowe.

Między 2008 a 2016 r. udział eksportu kosmetyków z Polski do Rosji zmniejszył się z 18,5 proc. do 11 proc.

Udział eksportu na Ukrainę również zmalał, z ponad 8 proc. do 3 proc. Na zmiany te wpłynęła m.in.
niestabilna sytuacja polityczna i sankcje gospodarcze. Największy wzrost udziału w eksporcie kosmetyków z Polski, z 8 proc. do 13 proc., odnotowały Niemcy.

W większości salonów kosmetycznych czeka na nas długa lista zabiegów, z których części nie jesteśmy w stanie rozszyfrować po nazwie, co właściwie będzie wykonywane na naszej skórze. Kto pyta nie błądzi, więc warto zapytać kosmetyczkę, co to za zabiegi i jakie dają rezultaty. Przy wielu z nich musimy jednak pamiętać o ewentualnych przeciwwskazaniach, które mogą wykluczyć nas z możliwości ich wykonania. Jednak spokojnie, nawet do zwykłego masażu twarzy można znaleźć wiele powikłań, jednak wiele z nich ma charakter czasowy i prędzej czy później zwykle możemy skorzystać z tego, co nas szczególnie zainteresowało.

W większości salonów kosmetycznych najczęściej wykonuje się henny brwi, manicure, pedicure czy depilację. O kwestii twarzy wiele osób zapomina lub decyduje się na jeden zabieg od czasu do czasu. Jednak jeśli chcemy wymiernych i co najważniejsze trwałych efektów, to zwykle niezbędna jest seria.

Jeśli chodzi o zabiegi na twarz to sięgamy po oczyszczanie manualne, peeling kawitacyjny, peelingi chemiczne - przede wszystkim zabiegi z wykorzystaniem kwasów, ale również wybierana jest mikrodermabrazja i mezoterapia igłowa. Każdy z tych zabiegów ma swoje wyjątkowe działanie, wskazania, przeciwwskazania, oraz odpowiednie zalecenia. Jeśli będziemy się do nich stosować z pewnością uzyskamy zadowalający efekt, a nasza skóra będzie promienna.

Awangarda

Awangarda to termin używany w kontekście sztuki, literatury, muzyki i innych dziedzin artystycznych, aby opisać eksperymentalne, nowatorskie i często rewolucyjne podejście do tworzenia dzieł. Ruchy awangardowe często pojawiły się w odpowiedzi na zmieniające się społeczne, polityczne i technologiczne realia, a ich celem było przełamywanie tradycji i konwencji, poszukiwanie nowych form wyrazu oraz wprowadzanie innowacyjnych idei.

Termin „awangarda” jest szerokim pojęciem i obejmuje wiele różnorodnych ruchów artystycznych, które pojawiły się w różnych okresach i miejscach. Kilka przykładów ruchów awangardowych to:

Futuryzm: Ruch futurystyczny pojawił się we Włoszech pod koniec XIX i na początku XX wieku, koncentrując się na glorifikacji nowoczesności, technologii i energii. Futuryści dążyli do przełamywania konwencji w malarstwie, literaturze i sztukach performatywnych.

Kubizm: Ten ruch artystyczny rozwijał się w sztuce w pierwszej połowie XX wieku, zwłaszcza za sprawą pionierów takich jak Pablo Picasso i Georges Braque. Charakteryzował się fragmentacją obrazów, które były przedstawiane za pomocą form geometrycznych.

Dadaizm: Powstały w czasie I wojny światowej, dadaizm był ruchem artystycznym, który sprzeciwiał się konwencjom i normom społecznym. Jego przedstawiciele, tacy jak Marcel Duchamp, stosowali ironię i absurd, aby wyrazić swoje poglądy na ówczesne społeczeństwo.

Surrealizm: Powstały w latach 20. XX wieku, surrealizm koncentrował się na eksploracji nieświadomości i podświadomości. Malarze surrealistyczni, tacy jak Salvador Dalí, tworzyli obrazy zdeformowanych, onirycznych scen.

Abstrakcjonizm: Ruch ten, rozwijający się w XX wieku, skupiał się na rezygnacji z przedstawiania przedmiotów w sposób realistyczny. Abstrakcjonizm eksplorował formy, kolory i linie, dążąc do wyrażenia emocji i idei abstrakcyjnych.

Awangarda była często związana z radykalnymi zmianami społecznymi, politycznymi i technologicznymi. Jej wpływ na sztukę i kulturę jest trudny do przecenienia, ponieważ ruchy awangardowe otworzyły nowe możliwości dla artystów i przyczyniły się do ewolucji sztuki na przestrzeni wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *