Gubisz się w zasadach ubioru i nie wiesz, jak dobrać odpowiednie skarpety męskie do eleganckiej stylizacji? Przeczytaj ten artykuł, który rozjaśni ci poniekąd zasady dobrego ubioru oraz kiedy możesz je złamać.
Elegancki ubiór często wymagany jest przez okazję, na którą się wybieramy. Pierwszą myślą jest zazwyczaj odpowiedni garnitur, potem koszula, buty, a skarpetki odchodzą w odstawkę, co jest dużym błędem. Nawet najpiękniejszy i najbardziej elegancki garnitur może zostać przyćmiony przez nieodpowiednio dopasowane skarpetki. Jakie są zasady doboru skarpet męskich do garnituru oraz czego się należy trzymać?
Złota zasada
Mówi się, że skarpety powinno się dobierać kolorem do butów lub do spodni garnituru. Najczęściej, jeśli idziemy w monochromatyczną stylizację, to będzie to ten sam kolor, na przykład czarny. Jeśli jednak nasze buty są innego koloru niż reszta ubioru, a my chcemy wizualnie wydłużyć nasze nogi, to warto zdecydować się na kolor skarpetek taki, w jakim mamy spodnie od garnituru.
Kolorowe skarpety męskie do garnituru?
Czy można jednak dobierać skarpetki w całkowicie inny sposób? Oczywiście! Zależy to jednak mocno od okoliczności i dress codu, który obowiązuje. Jednak jeśli mamy taką możliwość, to pobawienie się skarpetami może mieć ciekawy efekt. Możemy wybrać krzykliwe, kolorowe skarpety, które będą mocno wyróżniać się na tle całej stylizacji, specjalnie zwracając tym samym na nie uwagę. Opcją dla mniej odważnych jest dobranie wzoru na skarpetkach pod wzór koszuli czy krawatu, dzięki czemu nie wyróżnia się już tak na tle całej stylizacji. Skarpety męskie mogą być bardzo ciekawym dodatkiem do każdego ubioru!
Valetta – sklep iternetowy z bielizną Valetta
Global anti-aging
Z tego też powodu, tak prężnie rozwijały i nadal rozwijają się przeciwstarzeniowe, stosowane subdyscypliny nauki (np. nieformalne specjalności w medycynie i kosmetologii – medycyna przeciwstarzeniowa i kosmetologia przeciwstarzeniowa), które stawiają sobie podobny cel, jednak realizują go w odmienny sposób. Wysiłki kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej skierowane na walkę właśnie z tym procesem, skutkują coraz to nowszymi zabiegami przeciwstarzeniowymi.
Pomimo, iż określenia „medycyna anti-aging” czy „kosmetologia anti-aging” powszechnie funkcjonują od dawna, wydaje się, że jak dotychczas, nie były one w pełni rozumiane, wykorzystywane i nie oddawały wielokierunkowego działania tych subdyscyplin. Przez większość ludzi (zarówno usługodawców, jak i usługobiorców) kojarzone były wyłącznie z zabiegami estetycznymi, które za pomocą różnorodnych metod – odpowiednio medycznych i paramedycznych, pozwalają dłużej zachować zdrowy i młody wygląd. Mimo, że w zabiegach tych wykorzystuje się substancje oraz czynniki fizykalne, które z jednej strony stymulują procesy regeneracyjne i przez to „odmładzają” ciało, z drugiej neutralizują czynniki przyspieszające starzenie się organizmu, najczęściej nie działają one przyczynowo, zwalczają jedynie nieestetyczne objawy tego procesu. Należy jednak pamiętać, że anti-aging to także, a może przede wszystkim, prewencja, czyli zapobieganie procesowi starzenia w jedyny prawdziwie skuteczny sposób – za pomocą zmiany nawyków związanych ze stylem życia, unikania zagrożeń środowiskowych i odpowiedniej opieki zdrowotnej.
Od jakiegoś czasu gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety kosmetologiczne zaczynają wykorzystywać swój potencjał, wynikający z wielokierunkowej znajomości funkcjonowania ludzkiego organizmu, do podejmowania działań prowadzących do polepszenia jakości życia klientów/pacjentów poprzez zapewnienie im zachowania estetyki ciała aż do późnej starości. Osiągają to właśnie dzięki wczesnej profilaktyce patologii skórnych związanych z wiekiem oraz pielęgnacji zdrowia przez zmianę nawyków już od młodego wieku. Dlatego też można mówić o pewnym trendzie w branży beauty, polegającym na nowym, szerszym podejściu do walki ze starzeniem, tzw. global anti-aging, czyli wprowadzaniu do terapii przeciwstarzeniowych elementów edukacji zdrowotnej i profilaktyki.
W praktyce oznacza to konsultacje nie ograniczające się jedynie do oceny klienta/pacjenta przed zabiegiem estetycznym, ale obejmujące także bardzo szczegółową ocenę dotychczasowych nawyków związanych ze stylem życia oraz określenie potencjału zdrowotnego danej osoby wraz ze zdiagnozowaniem zagrożeń i szans, które można odpowiednio wcześnie ograniczać lub rozwijać. Pakiety global anti-aging obejmują też konsultacje z innymi specjalistami, jak dietetyk, trener personalny czy psycholog.