Odpowiednie przygotowanie domu przed nadejściem sezonu letniego sprawi, że w tym gorącym okresie będziemy mogli cieszyć się komfortowymi warunkami na każdej płaszczyźnie w stworzonym przez siebie azylu. Także skuteczne zabezpieczenie posiadanego mienia odsunie na bok wszelkie troski i pozwoli cieszyć się wakacyjnymi wyjazdami w najdalsze zakątki świata. Oto kilka praktycznych wskazówek jak odpowiednio przygotować nasz dom na zbliżające się lato, a jednocześnie zachować zrównoważony styl życia, uwzględniający troskę o środowisko naturalne.

Dlaczego warto zabezpieczyć okna?

W okresie letnim szczególną uwagę należy poświęcić oknom, a także drzwiom balkonowym i tarasowym. To przez nie wpada do domu największa ilość światła słonecznego, ale i przez nie pomieszczenia często nagrzewają się do nieznośnych temperatur. Zbyt duże natężenie promieni słonecznych może być uciążliwe dla domowników, dlatego najlepszym sposobem, by się przed tym uchronić, będzie montaż rolet i żaluzji – zewnętrznych lub wewnętrznych.

Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne rolety SREEN. Nie tylko chronią przed zbyt intensywnym światłem, ale także stanowią izolację termiczną pomieszczeń. Wszystko za sprawą innowacyjnych materiałów, z jakich zostały wykonane. Materiały te doskonale odbijają promieniowanie słoneczne, a jednocześnie – dzięki różnej przezierności tkanin – nie zasłaniają widoków za oknem. W ten sposób czynią pomieszczenia jeszcze bardziej przyjemnymi i funkcjonalnymi. Wykonane są z włókna szklanego i PCV przez co są odporne na działanie warunków atmosferycznych i promieniowanie UV. – podkreśla Agnieszka Laskowska, Product Manager w ANWIS.

Nowoczesne osłony okienne mogą doskonale wkomponowywać się w styl naszego domu i tym samym stanowić jego idealne uzupełnienie. Wszystkie osłony okienne – zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne – można połączyć w spójny system inteligentnego sterowania, a tym samym zagwarantować sobie odpowiednią ilość naturalnego światła oraz temperaturę wnętrza przez cały rok. Jest to rozwiązanie wyjątkowo energooszczędne i wygodne dla wszystkich domowników.

Zadbaj o idealną temperaturę

Dzięki osłonom chroniącym przed nagrzaniem się pomieszczeń, czyli termoizolacyjnym, zapewniamy sobie i swojej rodzinie optymalne warunki termiczne na co dzień. Jest to ogromne wsparcie także dla pracy różnych urządzeń domowym, w tym oczywiście klimatyzatorów, które zużywają mniejszą ilość energii na dodatkowe chłodzenie, i tym samym zmniejszają koszty, jakie musimy ponosić w sezonie letnim.

Nowoczesne rolety termoizolacyjne warto dodatkowo połączyć z czujnikami pogodowymi, które samodzielnie mierzą temperaturę wnętrza oraz natężenie światła słonecznego i pozwalają utrzymać optymalne warunki termiczne poprzez automatyczne opuszczanie i podnoszenie osłon – mówi Agnieszka Laskowska, Product Manager w ANWIS.

Nowoczesne inteligentne systemy mogą być sterowane za pomocą aplikacji mobilnych, istnieje też możliwość programowania gotowych scenariuszy pracy. Dzięki temu Twój dom, w ustalonym wcześniej czasie, będzie gotowy na Twoje przybycie, ale także z dowolnego miejsca na świecie będzie można sterować np. włącznikami światła i innymi parametrami. System daje możliwość sterowania wieloma urządzeniami jednocześnie, sprawiając, że całość doskonale ze sobą współgra. Ponadto jego obsługa jest niezwykle prosta, dlatego każdy domownik z pewnością sobie z tym poradzi.

Zabezpiecz dom na dłuższą nieobecność

System bezpieczeństwa oparty na antywłamaniowych roletach zewnętrznych w połączeniu z inteligentnym sterowaniem pozwala skutecznie chronić własność przed włamaniem. Rolety zewnętrze posiadają wielorakie zastosowanie. Z jednej strony stanowią barierę akustyczną i termoizolacyjną, zatem chronią przed nadmiernym nasłonecznienie, hałasem dochodzącym z zewnątrz, a także spojrzeniami wścibskich sąsiadów lub przechodniów. Kolejny aspekt to poprawa bezpieczeństwa. Ich solidna konstrukcja niezwykle skutecznie chroni przed wszelkimi próbami dostania się do wnętrza naszego domu, a dzięki inteligentnemu sterowaniu i możliwości zdalnego podnoszenia i opuszczania, tego typu rolety odstraszają także potencjalnych włamywaczy, którzy mogą obserwować okolicę w czasie naszej nieobecności.

System bezpieczeństwa połączony z osłonami okiennymi za każdym razem przekazuje informację zwrotną o wykonaniu zadania, dlatego zawsze masz pewność, że Twój dom jest odpowiednio chroniony. Warto przy tym korzystać z rozwiązań w stylu eko.

Systemy przesłon okiennych, które doskonale współgrają z nowoczesnymi domami, jednocześnie wspierają poprawę jakości życia, a dodatkowo zapewniają oszczędność energii w życiu codziennym. – wyjaśnia Agnieszka Laskowska z Anwis.

Branża kosmetyczna

Tricho beauty
Postęp nauki i techniki, wprowadzanie nowych technologii, zmiany społeczno-kulturowe i demograficzne wywołały w ostatnim czasie zjawisko zainteresowania kondycją i wyglądem włosów oraz skóry głowy, wyrażające się w zmianie dotychczasowych kwalifikacji przedstawicieli różnych zawodów przez przyuczenie się do wykonywania procedur trychoterapeutycznych. W ten sposób rozwinęła się trychologiaktórą można zdefiniować, jako interdyscyplinarną dziedzinę nauki, której przedmiotem badania są włosy i skóra owłosiona głowy, utrzymywanie, przywracanie lub kreowanie ich zdrowia i urody za pomocą metod medycznych (leczenia) i paramedycznych (pielęgnacji).

Trychologia szczególnie silnie rozwija się w kierunku zachowawczych metod trychoterapeutycznych, praktykowanych przez nie-lekarzy. Wiele szkół wyższych uruchomiło specjalności o profilu trychologicznym, które zaopatrują studentów w kompleksową wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu trychologa kosmetologicznego. Różne instytucje związane w Polsce z trychologią organizują kongresy i konferencje, które z są miejscem wymiany myśli i doświadczeń środowisk trychologicznych.

Wydaje się, że trend trycho beauty nadal będzie się silnie rozwijał, korzystając zarówno z nowoczesnych technologii, jak i tych naturalnych, nieinwazyjnych w połączeniu ze zmianą nawyków związanych ze stylem życia.

Global anti-aging oraz Healthy aging – nowe podejście do starzenia
Starzenie (aging), jest skomplikowanym, długotrwałym, dynamicznym i nieodwracalnym procesem związanym z upływem lat, zachodzącym w ludzkim organizmie, który ma wpływ na wiele aspektów ludzkiego życia, związanych z aktywnością fizyczną, mentalną i społeczną. Rozpoczyna się niepostrzeżenie po okresie dojrzewania, nasila z biegiem czasu i prowadzi do uszkodzenia wszystkich funkcji organizmu.

Mimo, że jest to proces fizjologiczny i dotyczący każdego z nas, współczesne pokolenia ludzi nie chcą pogodzić się ze zmianami związanymi ze starzeniem, zachodzącymi w ich organizmach. Z roku na rok na całym świecie rośnie liczba osób, dla których zachowanie atrakcyjnego wyglądu do późnej starości jest równie ważne, jak zachowanie aktywnego umysłu i dobrego zdrowia fizycznego. Mimo, iż starzenie to proces naturalny, już od dziesięcioleci zaznacza się tendencja, aby traktować go w kategoriach patologii („choroba starzenia”) wymagającej właściwej diagnostyki, profilaktyki i terapii.

Branża kosmetyczna oferuje szeroki wachlarz produktów, w tym m.in. kosmetyki do pielęgnacji
skóry, włosów, jamy ustnej, perfumy czy kosmetyki kolorowe. Produkty te są dostępne w sprzedaży bezpośredniej, hurtowej, a także za pośrednictwem salonów piękności, salonów fryzjerskich czy centrów SPA.

Na każdym z etapów generowane jest zatrudnienie, tworzona jest wartość dodana, wypłacane są wynagrodzenia i odprowadzane są podatki. Łączne efekty ekonomiczne znacznie przewyższają efekty bezpośrednie. W niniejszym raporcie podjęto próbę ich oszacowania przy użyciu modelu przepływów międzygałęziowych, inaczej zwanego modelem Input-Output lub modelem Leontiefa. Model koncentruje się na powiązaniach i zależnościach między różnymi gałęziami gospodarki, dzięki czemu pozwala zbadać, w jaki sposób działalność danej gałęzi wpływa na rozwój pozostałych.

Awangarda

Awangarda to termin używany w kontekście sztuki, literatury, muzyki i innych dziedzin artystycznych, aby opisać eksperymentalne, nowatorskie i często rewolucyjne podejście do tworzenia dzieł. Ruchy awangardowe często pojawiły się w odpowiedzi na zmieniające się społeczne, polityczne i technologiczne realia, a ich celem było przełamywanie tradycji i konwencji, poszukiwanie nowych form wyrazu oraz wprowadzanie innowacyjnych idei.

Termin „awangarda” jest szerokim pojęciem i obejmuje wiele różnorodnych ruchów artystycznych, które pojawiły się w różnych okresach i miejscach. Kilka przykładów ruchów awangardowych to:

Futuryzm: Ruch futurystyczny pojawił się we Włoszech pod koniec XIX i na początku XX wieku, koncentrując się na glorifikacji nowoczesności, technologii i energii. Futuryści dążyli do przełamywania konwencji w malarstwie, literaturze i sztukach performatywnych.

Kubizm: Ten ruch artystyczny rozwijał się w sztuce w pierwszej połowie XX wieku, zwłaszcza za sprawą pionierów takich jak Pablo Picasso i Georges Braque. Charakteryzował się fragmentacją obrazów, które były przedstawiane za pomocą form geometrycznych.

Dadaizm: Powstały w czasie I wojny światowej, dadaizm był ruchem artystycznym, który sprzeciwiał się konwencjom i normom społecznym. Jego przedstawiciele, tacy jak Marcel Duchamp, stosowali ironię i absurd, aby wyrazić swoje poglądy na ówczesne społeczeństwo.

Surrealizm: Powstały w latach 20. XX wieku, surrealizm koncentrował się na eksploracji nieświadomości i podświadomości. Malarze surrealistyczni, tacy jak Salvador Dalí, tworzyli obrazy zdeformowanych, onirycznych scen.

Abstrakcjonizm: Ruch ten, rozwijający się w XX wieku, skupiał się na rezygnacji z przedstawiania przedmiotów w sposób realistyczny. Abstrakcjonizm eksplorował formy, kolory i linie, dążąc do wyrażenia emocji i idei abstrakcyjnych.

Awangarda była często związana z radykalnymi zmianami społecznymi, politycznymi i technologicznymi. Jej wpływ na sztukę i kulturę jest trudny do przecenienia, ponieważ ruchy awangardowe otworzyły nowe możliwości dla artystów i przyczyniły się do ewolucji sztuki na przestrzeni wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *