Pedicure leczniczy jest przeznaczony dla każdej osoby, której bolączką są wrastające paznokcie, nagniotki, odciski i inne problemy paznokci i stóp. Jeśli i Ty borykasz się z nimi, warto wybrać się do wykwalifikowanej kosmetyczki, która pomoże się z nimi uporać.
Zadbane paznokcie i stopy
Pielęgnacja paznokci u stóp – zwłaszcza tych problematycznych – wymaga czasu i uwagi. Dla osób, które borykają się z wrastającymi paznokciami, konieczne będzie stosowanie się do zaleceń kosmetyczki, gdyż nieprzestrzeganie jej wskazań skończyć może się nawet operacją chirurgiczną. Wrastające paznokcie oprócz regularnej pielęgnacji wymagać będą również zastosowania tzw. tamponady, czyli miękkiego materiału umiejscawianego pomiędzy paznokciem a wałem paznokciowym, co umożliwia korekcję wrastających paznokci.
Czym jest pedicure leczniczy?
Na pedicure leczniczy składa się tradycja procedura pedicure u kosmetyczki, jednak uzupełniona o usuwanie odcisków, nagniotków, czy też zakładanie klamer w przypadku wrastających paznokci. Specjalistka od pedicure leczniczego pomoże również zrekonstruować paznokcie, a także wskaże terapię w leczeniu grzybicy. Oczywiście leczenie grzybicy paznokci odbywa się we współpracy z lekarzem, a całkowite jej usunięcie wymaga co najmniej kilku wizyt.
Bolesność zabiegu
Pedicure leczniczy w żadnym przypadku nie powinien powodować uczucia dyskomfortu. A jeśli się ono pojawia jest uznawane za błąd w sztuce, a także brak profesjonalizmu przeprowadzającego zabieg. Nowoczesne narzędzia do usuwania odcisków (freezarki) delikatnie usuwają odciski, a założenie klamry na wrastający paznokieć nie powoduje bólu. W celu uniknięcia nieprzyjemnych odczuć wszelkie zmiany usuwa się etapami. Jeśli zachodzi taka potrzeba pacjent może otrzymać znieczulenie.
Efekty pedicure leczniczego
Już jeden zabieg pedicure leczniczego wystarczy, aby pacjent odczuł zdecydowaną ulgę. Założenie klamry, w przypadku wrastającego paznokcia, czy też usunięcie odcisku, modzeli, powoduje zniwelowanie stanów chorobowych, a także częściowe (lub całkowite) usunięcie źródła wcześniejszego dyskomfortu. W zależności od problemu całkowite pozbycie się problemu wymaga od jednej do kilku wizyt.
Dla kogo jest pedicure leczniczy?
Pedicure leczniczy jest przeznaczony nie tylko dla tych, dla których najważniejsza jest uroda, ale dla wszystkich tych, którzy chcą poczuć się komfortowo we własnym ciele. W pierwszej kolejności do gabinetów kosmetycznych powinny się udać osoby, które mają widoczne problemy ze stopami, np. cukrzycy.
Global anti-aging
Z tego też powodu, tak prężnie rozwijały i nadal rozwijają się przeciwstarzeniowe, stosowane subdyscypliny nauki (np. nieformalne specjalności w medycynie i kosmetologii – medycyna przeciwstarzeniowa i kosmetologia przeciwstarzeniowa), które stawiają sobie podobny cel, jednak realizują go w odmienny sposób. Wysiłki kosmetologów oraz lekarzy medycyny estetycznej skierowane na walkę właśnie z tym procesem, skutkują coraz to nowszymi zabiegami przeciwstarzeniowymi.
Pomimo, iż określenia „medycyna anti-aging” czy „kosmetologia anti-aging” powszechnie funkcjonują od dawna, wydaje się, że jak dotychczas, nie były one w pełni rozumiane, wykorzystywane i nie oddawały wielokierunkowego działania tych subdyscyplin. Przez większość ludzi (zarówno usługodawców, jak i usługobiorców) kojarzone były wyłącznie z zabiegami estetycznymi, które za pomocą różnorodnych metod – odpowiednio medycznych i paramedycznych, pozwalają dłużej zachować zdrowy i młody wygląd. Mimo, że w zabiegach tych wykorzystuje się substancje oraz czynniki fizykalne, które z jednej strony stymulują procesy regeneracyjne i przez to „odmładzają” ciało, z drugiej neutralizują czynniki przyspieszające starzenie się organizmu, najczęściej nie działają one przyczynowo, zwalczają jedynie nieestetyczne objawy tego procesu. Należy jednak pamiętać, że anti-aging to także, a może przede wszystkim, prewencja, czyli zapobieganie procesowi starzenia w jedyny prawdziwie skuteczny sposób – za pomocą zmiany nawyków związanych ze stylem życia, unikania zagrożeń środowiskowych i odpowiedniej opieki zdrowotnej.
Od jakiegoś czasu gabinety medycyny estetycznej oraz gabinety kosmetologiczne zaczynają wykorzystywać swój potencjał, wynikający z wielokierunkowej znajomości funkcjonowania ludzkiego organizmu, do podejmowania działań prowadzących do polepszenia jakości życia klientów/pacjentów poprzez zapewnienie im zachowania estetyki ciała aż do późnej starości. Osiągają to właśnie dzięki wczesnej profilaktyce patologii skórnych związanych z wiekiem oraz pielęgnacji zdrowia przez zmianę nawyków już od młodego wieku. Dlatego też można mówić o pewnym trendzie w branży beauty, polegającym na nowym, szerszym podejściu do walki ze starzeniem, tzw. global anti-aging, czyli wprowadzaniu do terapii przeciwstarzeniowych elementów edukacji zdrowotnej i profilaktyki.
W praktyce oznacza to konsultacje nie ograniczające się jedynie do oceny klienta/pacjenta przed zabiegiem estetycznym, ale obejmujące także bardzo szczegółową ocenę dotychczasowych nawyków związanych ze stylem życia oraz określenie potencjału zdrowotnego danej osoby wraz ze zdiagnozowaniem zagrożeń i szans, które można odpowiednio wcześnie ograniczać lub rozwijać. Pakiety global anti-aging obejmują też konsultacje z innymi specjalistami, jak dietetyk, trener personalny czy psycholog.